Mokslas

Covid19 vakcinoms kurti naudojamas dirbtinis intelektas: kaip mokslininkai naudoja mašininį mokymąsi kovai su pandemija

Pirmą kartą pasaulyje mokslininkai panaudojo mašininį mokymąsi Covid19 vakcinoms sukurti. Procesas truko vos tris savaites ir davė daug žadančių rezultatų. Tai gali būti naujos vakcinų kūrimo eros pradžia, nes dirbtinis intelektas vis dažniau naudojamas kovai su pandemijomis.

Komanda naudojo metodą, vadinamą „in silico atranka”, kad galėtų ieškoti milijonų potencialių vakcinų junginių. Tai pirmas kartas, kai tai buvo padaryta pandeminiam virusui tirti. Procesas buvo neįtikėtinai greitas, o jo metu buvo gautos vakcinos, kurios jau bandomos su gyvūnais.

Tai tik pradžia to, kuo dirbtinis intelektas gali padėti mums kovoti su pandemijomis. Ateityje dirbtinis intelektas gali padėti mums nustatyti naujus virusus prieš jiems išplintant ir sukurti vakcinas greičiau nei bet kada anksčiau. Kol kas esame dėkingi už šią daug žadančią pradžią.

Ką manote apie tokį dirbtinio intelekto panaudojimą? Kaip manote, ar tai geras, ar blogas dalykas? Praneškite mums komentaruose!

Kuriant vakcinas laikas yra labai svarbus. Kuo greičiau sukursime vakciną, tuo daugiau galimybių sustabdyti pandemiją. Štai kodėl dirbtinio intelekto naudojimas kuriant vakcinas yra toks perspektyvus. Naudodami dirbtinį intelektą, galimas vakcinas galime patikrinti daug greičiau nei kada nors anksčiau.

Žinoma, vis dar yra daug iššūkių, susijusių su dirbtinio intelekto naudojimu kuriant vakcinas. Pirma, turime užtikrinti, kad sukurtos vakcinos būtų saugios ir veiksmingos. Be to, turime užtikrinti, kad procesas būtų sąžiningas, kad visi turėtų galimybę gauti šias gyvybę gelbstinčias vakcinas.